Üdvözli Látogatóit a Bátonyterenyei Teke Klub!

Névnapok - Tegnap : Enikő, Melitta Ma : Edit Holnap : Zsófia

NB I. Keleti-csoport, XX. forduló

Magabiztosság=GYŐZELEM !!!

Fővárosi Vízművek SK - Bátonyterenyei TK 2-6, 3084-3215, 9-15 szettarány. IFI: 1-3, 963-976, 5-3 szettarány.

Ragyogó tavaszi időben keltünk útra nem titkoltan 2 pontért a sereghajtó Fővárosi Vízművek 'otthonába' a híres-hírhedt TÜKER-pályára. Idén már a 3. alkalom, hogy látogatást teszünk itt, tehát mondhatni haza járunk...
A felírásnál próbáltuk kihasználni, hogy a hazaiak a sorozatos vereség végett maguk alatt teljesítenek, így az első két sorban szerettük volna eldönteni a találkozó sorsát, hogy a záró párosunk tét nélkül, örömjátékot játszva -természetesen a minél jobb eredmény elérése mellett-léphessen a dobódeszkákra.
Taktikánk kiválóan működött, egy percig sem forgott veszélyben a mai győzelmünk !!!

Lássuk a részleteket, előbb a fiatalok mérkőzése:

Nelson Robin 447/1/0 - Juhász Bence 544/3/1
Mivel állandó tehetséges fiatalunk Milán ma nem volt hadra fogható, így be kellett érnünk Bencével !!! Mivel a felnőtt találkozón is kulcs szerep hárult rá, így csupán a mérkőzés -figyelve az átellenben történteket- biztos lehozása volt a cél. Ezt sikeresen megoldotta a fiatal Robin ellen.
Bravó Kicsi, bemelegítésnek kiváló volt !

Sidó László 516/4/1 - Salamon Kristóf 432/0/0
Laci nagyszerűen kezdett, így kétség sem fért kettejük párharcának kimenetelét illetően.Kristóf koncentrációs gondokkal küzdött, így sajnos nem sikerült még a becsület szett megszerzése sem.
Nem baj Kristóf, legközelebb javíthatsz !

IFI: 1-3, 963-976, +13 fa, 5-3 szettarány.
BRAVÓ FIATALOK !!!

Szegedi Ferenc 489/1/0 - Fancsik István 513/3/1
Dínó kétséget sem hagyott a mérkőzése kimenetelét illetően. Majd a 2-0-ás közel 50 fás előny túlságosan megnyugtatta, így a 3. szettben jelentős előnyt veszített el, nyílttá téve a találkozóját. A záró felvonás ismét nem hagyott kétséget, így magabiztosan zsebelte be a pontot !
Szép volt Dínó !!!

Szám Norbert 509/1/0 - Juhász Bence 585/3/1
Itt sem volt kérdéses a találkozó kimenetele a féltáv után. (254-306). Így nyugodtan folyt a játék, a hazai játékos nem tudott megújulni, míg Bence tartotta a tempót. Sajnos a 600-as álom nem sikerült, de a TÜKER-en ki nem fogadna el 'csak' 585 fát ??
BRAVÓ KICSI !!!

0-2, 998-1098, +100 fa !!! Imponáló kezdés !!!

Horváth II. József 488/1/0 - Sáfár Zoltán 531/3/1
Tudtuk, hogy ha ez a találkozó hozzánk kerül, akkor minden valószínűség szerint győzelemmel hagyjuk el a pályát.
Ennek tudatában koncentrált kezdéssel sorra a vendég játékoshoz kerültek a szettek, a kissé maga alatt teljesítő Józsi ellen. A makulátlan játék a záró felvonásban elmaradt, egy szoros szett a hazaiak javára döntötte el a záró pályát. (135-134)
Megvan a 3.pont, minden valószínűséggel a győzelem is !!!

Kiss Péter 526/3/1 - Kecskés János 491/1/0
Janink gyengén kezdett, de a folytatásban tudta egalizálni az első szettben szerzett fahátrányt. A továbbiakban sajnos továbbra sem találta a pályák megoldását, így ha nem is nagy fakülönbséggel, de fejt kellett hajtania Peti előtt !!
Nem baj Jani, majd itthon !!!

1-3, 2012-2120, +108 fa. Minden bizonnyal megvan a győzelem !!!

Józsa István 509/1/0 - Márton Ferenc 537/3/1
Ferink is imponálóan kezdett. A folytatás aztán itt sem sikerült a legjobban, hiszen a hazai játékos egyenlített. Így féltávnál 1-1, de +18 fa előnyünk volt. A harmadik szett megnyerése aztán végleg eldöntötte a párharc, sorsát, így a záró felvonásban a minél jobb eredmény elérése lett a cél.
Bravó Feri, taktikus játék volt !!!

Kókány Miklós 563/2/1 - Bakos Gyula 558/2/0
Gyuszink is kiválóan kezdett (160), így kissé meglepő volt a folytatás ahol nem találta a pályák, ellenszerét. A záró sorra -4 fával fordultak, de mi vezettünk 2-1-re. Sajnos a rutin, illetve 119.gurítás ürese végett nem került Gyuszihoz az összfa, így ha nagyon jól is játszott, vereséget szenvedett sok nagy csatát megélt ellenfelétől.
Szép játék volt Gyuszi !

2-6, 3084-3215, +131 fa, 9-15 szettarány.

Régen látott magabiztossággal tartottuk a kezünkben a mérkőzést.Nem volt a találkozónak olyan periódusa ahol kissé is meginogott volna a 'léc'. Az idei szezonban most sikerült a legjobb fát ütnünk a TÜKER-pályán, mely nem tartozik a kedvenc helyszíneink közé.
Ami szembetűnő volt még a mai mérkőzés kapcsán, az a vendéglátók sajnálatos elkeseredettsége a pálya illetve a szezonbeli szereplésüket illetően. Kár érte, hogy több, sok éve tekéző rutinos játékos nem érdemel meg egy SAJÁT HAZAI pályát.
Mi szurkolunk Nektek, hogy ez az álom valóra váljon, és elfoglaljátok megérdemelt pozíciótokat teke társadalomban.

Még egyszer köszönjük a mai mérkőzést Nektek, kitartást a hátralévő 2 mérkőzésre !!!

Megjegyezném még a játékvezető ténykedését, aki mintha ott sem lett volna, úgy irányította a két csapat találkozóját !!!
( A jó játékvezető szinte észrevétlen !!! )
BRAVÓ Németh Attila, -köszönjük !!!

Köszönjük családtagjaink, szurkolóink, szimpatizánsaink mai hathatós segítségét, szurkolását, érdeklődését !!! KÖSZÖNJÜK !

Ami a csapatunk további programját illeti, jövő hétvégén egy elmaradt mérkőzést pótolunk a régi baráti viszonyban lévő Sajóbábony ellen, 2019.03.31-én, vasárnap 14:00 !!! órától a Bátonyi-pályán !