Országos utánpótlás bajnokság döntő (Lányok BKV, Fiúk Szentgotthárdi pálya)

Országos szenior bajnokság döntő (Fradi pálya)

|egyéni| M Á R T O N F E R E N C - 566 fa - 2012.11.24. | S T R É E R T A M Á S - 606 fa - 2012.12.08. | S Á F Á R Z O L T Á N - 606 fa - 2013.04.21. | S T R É E R T A M Á S - 618 fa - 2013.06.02. | S Á F Á R Z O L T Á N - 624 fa - 2015.03.14. | B O T H Á Z Y P É T E R - 641 fa - 2016.05.07. | B A K S A I M R E - 642 fa - 2017.03.26. | C S I N Y I G Á B O R - 646 fa - 2018.02.04. | S Á F Á R Z O L T Á N - 656 fa - 2018.09.09). | S Á F Á R Z O L T Á N - 659 fa - 2018.09.23). | egyéni|

pályacsúcs 120 dobás - Csapat

| csapat - BÁTONYTERENYEI TEKE KLUB 3504 fa 2017.10.01. | - Nagy Imre 574, JUHÁSZ BENCE 611, HORVÁTH JÁNOS 570, KECSKÉS JÁNOS 542, SÁFÁR ZOLTÁN 613, MÁRTON FERENC 594 | csapat - BTK 3504 fa 2017.10.01. |

Hosszú utazás, értékes 2 pont, tartjuk a lépést a dobogósokkal !!!

Szegvári TSE - Bátonyterenyei TK 2-6, 3039-3075, 10-14 szettarány. IFI: 4-0, 1001-938, 7-1 szettarány.

Újabb hosszú -de eredményes- utazáson vagyunk túl. Győzelemért keltünk útra, és a célt teljesítettük, igaz némi kívánnivalót hagyott maga után a játékunk...

A részletek:

A korai kezdés végett kissé zord időben keltünk útra. A Szegvári -pályát már jól ismerjük, mégis minduntalan tartogat meglepetést számunkra.

A találkozót a fiatalok kezdték. A hazaiak részéről Ohratka M. (469/3/1) ugyan fában alulmaradt a szó szerint küzdő Juhász Balázs (472/1/0)-al szemben, de a szettpontok végett a pont a hazaiaknál maradt.
A másik oldalon sajnos egyértelmű mérkőzésen szenvedett vereséget Nagy O. (466/0/0) a jól játszó, a pályát jól ismerő Fuvó M. (532/4/1) ellen.

4-0, 1001-938, 7-1 szettarány. Nem jött jól ez a vereség a dobogóért folytatott harcban fiúk !!!

A felnőttek párosításánál megpróbáltuk a biztos pontokat elcsenni, és pár kétes párharcot kialakítani, ahol vagy ide vagy oda billenhet a pálya végett a mérkőzés.

Ebből kiindulva a hazaiak egyik legstabilabb gurítója Vígh F. (539/4/1) ellen a legutóbb kissé gyengébben teljesítő Horváth J.(472/0/0)-t küldtük csatába, bízva a legutóbbi botlás kiküszöbölésében...Sajnos a papírforma teljes mértékben beigazolódott, és a hazai játékos kihasználva az egyes pályák sajátosságait sorra nyerte a szetteket, és lépésről lépésre növelte a faelőnyt. Sajnos be kell látnunk ez nem Jani pályája..
Sortársa, Márton F. (492/4/1) a hazaiak először kezdő fiatal (20 éves) játékosa Bereczki Zs.(450/0/0) ellen csakis a biztos pont reményében lépett pályára. A kettőjük csatáját a tarolások döntötték el, ahol a rutin, a magabiztos gurítások felénk billentették a mérleg nyelvét, ha nem is acélos eredmény de magabiztosan, fontos pont formájában.

1-1, 989-964, -25 fa. Megvan az első sorban a fontos pont !!!

A középső kört mind a két játékosunk tekintetében le szerettük volna hozni.

Kecskés J. (529/3/1) ugyan pár fával alulmaradt ellenfele Szabó G. (533/1/0) teljesítményétől, de a 3 nyert szett végett mi örülhettünk a pontnak, legfőképpen, a döntő szituációkban mutatott játék alapján !!!
A másik oldalon úgy véltük, hogy ismétlődjön meg az őszi párharc a Bencék között. (Akkor 611-596-ra mi kerültünk ki győztesen). A első pálya egy rémálom volt...Közel 30 fát kaptunk, és a folytatás a látottak alapján nem sok jóval kecsegtetett...Ám ekkor jött a varázsütés és a fiunk elkezdett játszani...A második kör 161 !!!-el nemhogy fahátrányban, hanem előnyben várta a folytatást...Innentől a magabiztosságnak, a koncentrált játéknak nem volt ellenszere, és ismételten biztos győzelmet aratott Juhász B. (555/3/1) jelen ellenfele Puskás B. (507/1/0) ellen !!!

1-3, 2029-2048, +19 fa. Fontos pontok, most már "csak" figyelni kell a faelőnyre !!!

Ennek tudatában lépett pályára a hazaiak részéről Szabics K. (527/2/0) és Sáfár Z. (548/2/1). A vendég játékos az első gurítástól élvezte a játék minden elemét, és kellő magabiztossággal oldotta meg a párharc kétes szituációit.
Fél szemmel azért a másik párharcon volt a tekintete, hogy elégnek bizonyul-e a 19 fa a végjátékban.
Rácz J. (483/2/1) ugyan nem játszott jól, de eredményes volt és az első két szettet magáénak tudhatta Bakos Gy. (479/2/0) ellen. A harmadik szettben kezdett a fa vészesen elúszni ezen párharcban, így a csere mellett döntöttünk, és a 70. gurítástól Nagy Imre váltotta Gyuszit. A cserének meg is lett az eredménye, még ha a fát nem is sikerült visszahozni, de mindkét szettet bezsebeltük, megállítva a "falopást" !!!

2-6, 3039-3075, 10-14 szettarány. GYŐZELEM !!!

Emlékeinkben (decemberben) ugyan nehéz volt megjátszani a pályát de akkor valamelyest eredményesebbnek tűnt.A mai napon egy "nettó" pályát kaptunk ami azt jelentette, hogy még véletlenül sem voltak +fák sem a hazai, sem a vendég oldalon.
Hogy ennek mi volt az oka -talán a tegnapi bajnoki mérkőzés-azt nem tudjuk, de mint az az eredményekből kiderül, nem csak mi nem tudtunk eredményesek lenni rajta.

Ennek ellenére sikerült mind a 2 pontot bezsebelnünk, mely álltal szorosan tapadunk a 2-3 helyezett KÖFÉM SC, és az Oroszlányi SZE csapataira !!!

A bajnokság hátralévő részében sok sikert kívánunk a Szegvári TSE csapatának !!!

Legközelebb a "dolgos" hétvégén 2018.03.11-én lépünk pályára egy nagyon fontos találkozón a már fent említett Oroszlányi-pályán 10:00-ás kezdéssel !!