Országos utánpótlás bajnokság döntő (Lányok BKV, Fiúk Szentgotthárdi pálya)

Országos szenior bajnokság döntő (Fradi pálya)

|egyéni| M Á R T O N F E R E N C - 566 fa - 2012.11.24. | S T R É E R T A M Á S - 606 fa - 2012.12.08. | S Á F Á R Z O L T Á N - 606 fa - 2013.04.21. | S T R É E R T A M Á S - 618 fa - 2013.06.02. | S Á F Á R Z O L T Á N - 624 fa - 2015.03.14. | B O T H Á Z Y P É T E R - 641 fa - 2016.05.07. | B A K S A I M R E - 642 fa - 2017.03.26. | C S I N Y I G Á B O R - 646 fa - 2018.02.04. | S Á F Á R Z O L T Á N - 656 fa - 2018.09.09). | S Á F Á R Z O L T Á N - 659 fa - 2018.09.23). | egyéni|

| csapat - BÁTONYTERENYEI TEKE KLUB 3504 fa 2017.10.01. | - Nagy Imre 574, JUHÁSZ BENCE 611, HORVÁTH JÁNOS 570, KECSKÉS JÁNOS 542, SÁFÁR ZOLTÁN 613, MÁRTON FERENC 594 | csapat - BTK 3504 fa 2017.10.01. |

Hiba

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but BTK/2017-2018/2017_11_26 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

ÚJRA A DOBOGÓN !!!
NB I. Keleti-csoport X. Forduló
Bátonyterenyei TK - Vilati Eger SE 6-2, 3422-3346, 16-8 szettarány. IFI: 3-1, 1074-1035, 5-3 szettarány.

A várt 'északi-rangadó' sajnálatos módon gyász szünettel vette kezdetét, a napokban elhunyt Stuhl Józsefre emlékezve.
Józsi bácsi a teke pálya-akkor még kétsávos játéktérrel-megnyitásától 1986-tól állt a Bátonyi tekeélet középpontjában. A 90'-es évektől kezdődően az Ő általa megálmodott és létrehozott 'üzemi-bajnoksággal' vette kezdetét a versenysport, tömegsport Bátonyterenyén. Minden fiatal, szívesen járt a 'tekézőbe' hiszen mindenkihez volt egy-két jó szava, illetve megpróbálta a tekézés alapjait oktatni nekik-nekünk, vagy 'csak' egy üdítőre hívta be a suhancokat .A 2003-ban megalakult Bátonyterenyei Teke Klub-ban vezető pozíciót töltött be, míg a pálya korszerűsítése végett 2012-től már jóval kevesebb időt töltött közöttünk...Utólagosan -ma már nem oly fiatalon- köszönjük áldozatos munkáját, emlékét örökre megőrizzük szívünkben !!

A fiatalok találkozója igazán jó kezdődött számunkra. Huber K.(523/2/0) ugyan 1 fás vereséget szenvedett Tóth B.(524/2/1)-tól, de a záró 60-ban mutatott játéka jóval szebb és jobb eredmény elérésére ad okot a közeljövőben..Csapatársa a mai napon Nagy O.(551/3/1)-volt aki egy gyenge szett kivételével (115) végig határozott, jó játékkal rukkolt elő a Gembiczky D.(511/1/0) ellen.

3-1, 1074-1035, 5-3 szettarány. Szép volt Ifjúság, sokat ér ez a győzelem!!!

A felnőtt mérkőzésen a megszokott sorrendben léptünk pályára.
Az 1-en Márton F.(579/2/1) imponálóan kezdett (304 fa/60) Csontos Á.(563/2/0) ellen, de a mérkőzését csupán a záró 4. szettben tudta a maga javára fordítani egy nagyon fontos pont formájában.
A 3-on Juhász B.(568/2/0) szintén magabiztosan kezdett (290/60), de sajnos most már sokadjára nem tudta az előnyét megőrizni a mérkőzés végéig Nagy G.(574/2/1) ellen.
Nagy Gabi a záró szettben -27 fát dolgozott le egy 81-es tarolás (5 maszek) kíséretében...Kár érte...

1-1, 1147-1137, +10 fa. Nagyon szoros, kiegyenlített a mérkőzés.

A második sort Horváth J.(510/1/0) gurítása nyitotta.Jani ugyan elveszítette az első szettjét, de a másodikat pont annyival nyerte, mint amennyi fahátránya volt. Tehát 1-1-ről folytatta a mérkőzését.Sajnos a folytatás nem róla szólt hanem Molnár L.(578/3/1)-ról aki látva ellenfele gyenge napját, megpróbált minél nagyobb faelőnyt összekovácsolni a csapatának.
A túloldalon Bakos Gy.(576/4/1) kapott bizalmat, aki maximálisan élt vele. Ellentmondást nem tűrő játékkal mind a 4 szettpontot megszerezve múlta felül a mérsékelt teljesítményt nyújtó emblematikus Egri-játékost Tamasi A.(544/0/0)-t.

2-2, 2233-2259, -26 fa. Hátrány, de nem behozhatatlan...

A záró sort az 1-en Sáfár Z.(601/3/1) kezdte meg, a vendégek sok nagy csatát megélt játékosával Vincze Z.(561/1/0)-al. A kellő tisztelet az ellenfél iránt már a kezdetektől koncentrált játékra késztette a hazai játékost, aki valahogy hadilábon állt az első 60-ban a szerencsével tarolásban, de így is közel 300 fás eredmény állt a neve mellett féltávnál (298). A folytatásban magabiztos játék volt a jellemző a hazai játékosra. A győzelme a záró szettben már nem forgott veszélyben, a cél a 6xx-as eredmény elérése lett.
A túloldalon szintén az összpontosítás játszotta a fő szerepet Kecskés J.(588/4/1) és Zsíros P.(255/0/0-60),Tamasi B.(271/0/0)=(526/0/0) csatájában. Jani rendre a tarolásban ütött maszekokkal (10 db !!! ) fordította a maga javára a szettjei zömét, és szettvesztés nélküli győzelmet aratott.

6-2, 3422-3346, +76 fa, 16-8-as szettarány.

A mai mérkőzés a két héttel ezelőtti -Gázművek- mérkőzés tükörképe volt. Fahátrány az utolsó sorra, sima győzelem a végére. Ismét a mentális tartás volt a csapat fő erénye a mai napon. Bíztunk magunkban, tudtuk mire vagyunk képesek, és ezt hellyel-közzel meg is tudtuk valósítani.

A mai győzelmünkkel szeretnénk Józsi-bácsi emléke előtt tisztelegni, reméljük látott minket ma egyként küzdeni...

Köszönjük újfent szurkolóink, szimpatizánsaink hathatós támogatását, jó érzés volt, hogy mögöttünk állnak, közösen akarjuk a győzelmet !!!

A következő mérkőzésünk két hét múlva 2017.12.09-én 10:00-kor lesz esedékes a Gyulai SE vendégeként a hírhedt Szegvári-pályán. Zúgjon a szezonzárón is a: