|egyéni| M Á R T O N F E R E N C - 566 fa - 2012.11.24. | S T R É E R T A M Á S - 606 fa - 2012.12.08. | S Á F Á R Z O L T Á N - 606 fa - 2013.04.21. | S T R É E R T A M Á S - 618 fa - 2013.06.02. | S Á F Á R Z O L T Á N - 624 fa - 2015.03.14. | B O T H Á Z Y P É T E R - 641 fa - 2016.05.07. | B A K S A I M R E - 642 fa - 2017.03.26. | C S I N Y I G Á B O R - 646 fa - 2018.02.04. | S Á F Á R Z O L T Á N - 656 fa - 2018.09.09). | S Á F Á R Z O L T Á N - 659 fa - 2018.09.23). | egyéni|

| csapat - BÁTONYTERENYEI TEKE KLUB 3504 fa 2017.10.01. | - Nagy Imre 574, JUHÁSZ BENCE 611, HORVÁTH JÁNOS 570, KECSKÉS JÁNOS 542, SÁFÁR ZOLTÁN 613, MÁRTON FERENC 594 | csapat - BTK 3504 fa 2017.10.01. |

NB I. Keleti-csoport
XVI. Fordulóból elmaradt mérkőzésen:

Óriási csata, minimális győzelem !!!

Bátonyterenyei TK - Sajóbábonyi VTE 5-3, 3420-3410, 12-12 szettarány. IFI: 1-3, 968-971, 3-5 szettarány.

Remek idő, remek pálya, az osztályátlag feletti eredmény ( a végletekig kiélezett párharcok), kiváló kaja, ez jellemezte a tegnapi mérkőzésünket röviden összegezve !!!

Ahogy azt előre gondoltuk az ilyen 'baráti' rangadók különös atmoszférával bírnak és az eredmény nem mindig kiszámítható rajtuk. Most is hatalmas csata volt a Bátonyi pályán, a XVI. fordulóban elmaradt mérkőzésen, holott a tabella alapján nem így kellett volna zajlani a mérkőzésnek.

Először a fiatalok léptek pályára:

Salamon Kristóf 447/1/0 - Ács Soma 464/3/1
Kristóf sajnos már hetek óta nem találja a játék ritmusát, rengeteg hibát vét tőle szokatlan szituációkba. Sajnos így volt ez a mai találkozóján is, így ellenfele egy közepes teljesítménnyel is le tudta győzni.

Várvölgyi Milán 521/2/1 - Ráduly Flórián 507/2/0
Milán a tőle megszokott magabiztossággal és teljesítménnyel állt elő a mai napon is. Így nem volt meglepő, hogy ismét le tudta győzni nála jóval idősebb, és erősebb fizikummal bíró vetélytársát !!!
Szép volt Milán !!! -Sajnos az összfa nem felénk döntötte el a párharcok kimenetelét.

IFI: 1-3, 968-971, -3 fa, 3-5 szettarány.

Felnőtt találkozó:

Sáfár Zoltán 614/3/1 - Szecsődi Péter 580/1/0
Némi meglepetésre a vendég játékos állva hagyta az első szettben a hazaiak húzó emberét ( 136-158) , mely folytatódott a második szett telijében is ( 100-107). A tarolásban több hibát is vétett Peti, melyet rögtön kihasznált a hazai játékos 1-1,( 153-151), de az előny féltávnál a vendégeknél volt ( 289-309). A folytatásban a hazai játékos kétséget sem hagyott a találkozó végkimenetelét illetően, magabiztosan húzta be a szetteket(154-133, 171-138), növelve saját maga, illetve a csapata előnyét.

Juhász Bence 587/3/1 - Martinkó Miklós 565/1/0
Bencénk jól kezdett, nála a fordulópont a 2. szettben volt, ahol nem találta a játékát, így a rutinos vendég játékos kiegyenlített, szintén faelőny birtokában 1-1, ( 275-290). A folytatás itt is mint a túloldalon a hazai játékosról szólt. Egy 312-es 60-al magabiztosan tartotta itthon a pontot, és szintén hozott jó pár fát.
Szép volt Kicsi !!!

2-0, 1201-1145, +56 fa. Megvan a tervezett 2-0, és 1200 fa !!!

Horváth János 584/1/0 - Simkó Zoltán 600/3/1
Janink régen játszott hazai környezetben. Ennek értelmében nagy becsvággyal küzdött, és szinte minden szett 28-30. gurításáig nála volt az előny. De sajnos jöttek a záró dobások, ahol rendre hibát vétett, így a remekül játszó Zoli ezeket könyörtelenül kihasználta - egy kivételével. Nagy csata volt, jó fát ütött mindkét játékos !!!
Szép volt Jani, nem baj, jó játék volt !!!

Kecskés János 572/3/1 - Komjáti Krisztián 563/1/0
Főszakácsunk kétséget sem hagyott a találkozójuk végkimenetelét illetően. Szettről szettre növelte előnyét a kissé maga alatt teljesítő Krisztiánnal szemben. A záró periódus aztán nem a szánk íze szerint alakult, itt nagyon sok fát veszítettünk a biztos győzelem tudatában.
Kár a végéért Jani, ebben jóval több is benne volt !

3-1, 2357-2308, +49 fa ! Nagyon jó az ellenfél, de nálunk az előny !!!

Márton Ferenc 531/0/0 - Kavalecz Tibor 569/4/1
Ferink sajnos nem a tőle elvárt szintet hozta a mérkőzésén. Teliben kevés tiszta utca, tarolásban minden egyesével. Ennek fényében nem volt meglepő, hogy Tibi egy nagyszerű szettel ( 1-es pálya:168 fa ) 300 fa fölé ment 60-ra (310). És innentől teljesen nyílttá tette a két csapat találkozóját. A folytatásban sajnos Ferink játéka nem javult, ellenben Tibor is jócskán visszaesett -ez volt a szerencsénk !
Javítás Szegeden Feri !!!

Fancsik István 532/2/0 - Ács Péter 533/2/1
Pistink jól és eredményesen kezdett, nem gondoltuk volna, hogy gondot okozhat neki a mai találkozó. Sajnos jöttek megint a gyenge szettek, és a lehető legkisebb különbséggel kellett fejet hajtania Peti előtt.
Ettől csak jobb lehet Dínó !!!

5-3, 3420-3410, +10 fa, 12-12 szettarány.

Aki a tabella alapján ítélte meg a mai ellenfelünket a Sajóbábony játékerejét, annak csak egy adalék az ütött összfájukat illetően: 3410, a legjobb vendég csapatfa a szezonban a Bátonyi pályán !!! ( BKV: 3409, Nyír TK: 3406).
Ennek fényében különösen nagy fegyvertény, hogy egy ilyen jól és eredményesen gurító csapatot sikerült legyőznünk, igaz csak minimális különbséggel.

Szép volt Bábonyi fiúk, sok sikert a folytatásra !
Köszönjük a sportszerű küzdelmet, reméljük sok hasonló nagy csata lesz a két csapat között az elkövetkezendő években is !

Külön köszönetet érdemel a hangos, lelkes szurkolótáborunk, mely magját a Bátonyterenye-Viktória női csapata alkotta !!!
Jó volt ilyen körülmények között 'harcolni' a közös célért !!!
KÖSZÖNJÜK !!!

Ezúton köszönjük a monitorok előtt szorító családtagjainknak, szurkolóinknak, szimpatizánsainknak a találkozó nyomon követését, és a hozzászólásokat, gratulációkat !!!

Ami a csapatunk további programját illeti, 2019.04.06-án Szegeden a Keleti-döntőn vesz rész 6 játékosunk, bár sajnos sérülések és elfoglaltságok miatt egyenlőre Fancsik István, Márton Ferenc, Sáfár Zoltán, Szőke Tamás akik biztosan ott lesznek a megmérettetésen, az alábbi időpontokban:
12:00 Szőke Tamás
13:00 Márton Ferenc
14:00 Fancsik István
15:00 Sáfár Zoltán