|egyéni| M Á R T O N F E R E N C - 566 fa - 2012.11.24. | S T R É E R T A M Á S - 606 fa - 2012.12.08. | S Á F Á R Z O L T Á N - 606 fa - 2013.04.21. | S T R É E R T A M Á S - 618 fa - 2013.06.02. | S Á F Á R Z O L T Á N - 624 fa - 2015.03.14. | B O T H Á Z Y P É T E R - 641 fa - 2016.05.07. | B A K S A I M R E - 642 fa - 2017.03.26. | C S I N Y I G Á B O R - 646 fa - 2018.02.04. | S Á F Á R Z O L T Á N - 656 fa - 2018.09.09). | S Á F Á R Z O L T Á N - 659 fa - 2018.09.23). | egyéni|

pályacsúcs 120 dobás - Csapat

| csapat - BÁTONYTERENYEI TEKE KLUB 3504 fa 2017.10.01. | - Nagy Imre 574, JUHÁSZ BENCE 611, HORVÁTH JÁNOS 570, KECSKÉS JÁNOS 542, SÁFÁR ZOLTÁN 613, MÁRTON FERENC 594 | csapat - BTK 3504 fa 2017.10.01. |

NB I. Keleti-csoport, XIX. Forduló.

Óriási csatában megőriztük hazai veretlenségünket !!!

Bátonyterenyei TK-Nyíregyházi TK 4-4, 3401-3406, 11,5-12,5 szettarány. IFI: 3-1, 1047-1009, 3-5 szettarány.

A szezon legnehezebb hazai mérkőzése előtt álltunk. A Nyír TK. a csoport legkiegyensúlyozottabb csapatának számít, soraiban több kiváló játékossal.
Az Ő motivációjuk a bajnoki cím mielőbbi megszerzése, míg a miénk a hazai veretlenség megőrzése volt.
Ebből egy igazán parázs, az utolsó gurításig kiélezett találkozó kerekedett !!!
Lássuk a részleteket, előbb a fiatalok mérkőzése:

Salamon Kristóf 523/1/0 - Bíró Zsolt 537/3/1
Kristóf feladata nem volt egyszerű. A jóval érettebb játékos, Zsolt tartása, és a csapatfa elfogadható mértéken való kezelése. Így ennek a ténynek a fényében kiválóan felnőtt a feladatához !
BRAVO KRISTÓF !!!

Várvölgyi Milán 524/3/1 - Végvári Krisztián 472/1/0
Milán ott folytatta ahol az előző hetekben abbahagyta. Végig koncentrált, jó játékkal esélyt sem hagyott Krisztiánnak, aki a találkozójuk végére érzett rá a játék mikéntjére.
BRAVÓ MILÁN !!!

IFI: 3-1, 1047-1009, 5-3 szettarány, +38 fa.
SZÉP VOLT KICSIK, BRAVÓ !!

Felnőtt találkozó:

Kecskés János 544/1/0 - Mogyorósi Péter 586/3/1
Janink az első szettben kapott jelentős fahátrány ledolgozását ( 135-160 ) próbálta a második szettben egalizálni. Sajnos ez a szett is csupán +4 fával került a nevünk mellé, így féltávnál jelentős fahátrány képződött (271-292). A harmadik szett elvesztése sajnos a mérkőzés elbukását is jelentette, mivel a fahátrány -38 fára nőtt. A záró felvonás ismét Petihez került, így magabiztosan hozta a találkozóját Janink ellen.

Juhász Bence 637/3/1 - Fehér Béla 625/1/0
Bencénk motiváltan, és jól kezdett. De sajnos féltávnál ez is kevésnek bizonyult Béla ellen (315-321)
A folytatásban Bencénk még rátett egy lapáttal, és extázisban játszva hozta a két záró szettet (322-304), szép, egyenletes játékkal
Régóta várjuk ezt Tőled 'Kicsi'!!
BRAVÓ BENCE !!!

1-1, 1181-1211, -30 fa. Óriási kezdés volt, szoros folytatás várható.

Sáfár Zoltán 590/3/1 - Kastura Zsolt 575/1/0
Safi kissé enerváltan kezdett, de így is a maga javára írta az első két pályát a meglepően jól játszó Zsolt ellen (294-289)
A folytatásban nem változott semmi, maradt az öldöklő küzdelem egymással, és olykor-olykor a pályával.Így a harmadik felvonás a vendég játékos neve mellé került 140-147. A győzelemhez hozni kell a záró felvonást. Ennek tudatában a kezdetektől a hazai oldalon volt az előny, és nem forgott veszélybe a szett megnyerése, így a csapatpont sorsa sem. Nagy csata volt !

Hetei Arnold 408/90/1 illetve Horváth János 126/30/1, összesen 534/2/1 - Szegő Levente 486/113/2 illetve Szojka Miklós 36/7/0 összesen 522/2/0
Arcsink ismét hozta az első szettet. Ennek fényében vártuk a jó folytatást. Sajnos Levente ezt meghiúsította, és megfordította a kettőjük találkozóját. Ekkor -a 91. gurításnál- csere mellett döntöttünk. Hory folytatta a találkozót, melyet ha nem is sziporkázva, de megnyert a sérült Levente illetve az Őt váltó Miki ellen. Fontos pont volt !

3-1, 2305-2308, -3 fa. Óriási csata várható a záró sorban, bármi lehet az eredmény.

Márton Ferenc 546/0,5/0 - Finta Zoltán 556/3,5/1
Feri gyengén kezdett, de Zoli is (116-121) Sajnos a folytatásban sem sikerült az ellenfél fölé nőni, pár fával mindig az ellenfél bizonyult jobbnak. Ennek értelmében sajnos nem tudott Ferink szettet nyerni, csupán 0,5 szettpontot engedélyezett neki jelen ellenfele. Zoli a záró tarolást 4 maszekkal nyitotta...

Fancsik István 550/2/1 - Hacker Dezső 542/2/0
Pistink jól kezdett, melyet egy nagyon gyenge folytatás követett. Ezt ki is használta a rutinos Dezső, így féltávnál szinte azonosan álltak (260-263). A folytatásban Pistink átérezte a találkozója fontosságát, így a záró két sort motiváltan, koncentráltan játszotta végig. Ennek eredménye képen egy nyert szett, és egy vesztett szett lett a zárás számára, de az összfa Pistink neve mellett mutatott többet.
SZÉP VOLT PISTI !!!

4-4, 3401-3406, -5 fa, 11,5-12,5 szettarány.
Megőriztük veretlenségünket !!!

Óriási csata volt a 720 gurítás alatt. Ettől a találkozótól volt már jobb teljesítményünk, de mentálisan talán a mai mérkőzésen voltunk a legösszeszedettebbek. A mai napon ez egy döntetlenre volt elég.

Köszönjük a Nyír TK sportszerű, vendégjátékát. Kívánjuk, hogy a hátralevő fordulókban teljesítsék be az általuk előre tervezett célt !

Köszönjük családtagjaink, szurkolóink, szimpatizánsaink mai hathatós segítségét, akár a helyszínen, akár a monitorok előtt !!! KÖSZÖNJÜK !!!

A csapat jövő hétvégén 2019.03.16-án Nyíregyházán képviselteti magát a Területi-egyéni bajnokságon 12 fővel.

Következő bajnoki megmérettetésünk 2019.03.23-án lesz esedékes a Fővárosi Vízművek vendégeként.