Területi férfi egyéni döntő (Nyíregyháza)

|egyéni| M Á R T O N F E R E N C - 566 fa - 2012.11.24. | S T R É E R T A M Á S - 606 fa - 2012.12.08. | S Á F Á R Z O L T Á N - 606 fa - 2013.04.21. | S T R É E R T A M Á S - 618 fa - 2013.06.02. | S Á F Á R Z O L T Á N - 624 fa - 2015.03.14. | B O T H Á Z Y P É T E R - 641 fa - 2016.05.07. | B A K S A I M R E - 642 fa - 2017.03.26. | C S I N Y I G Á B O R - 646 fa - 2018.02.04. | S Á F Á R Z O L T Á N - 656 fa - 2018.09.09). | S Á F Á R Z O L T Á N - 659 fa - 2018.09.23). | egyéni|

pályacsúcs 120 dobás - Csapat

| csapat - BÁTONYTERENYEI TEKE KLUB 3504 fa 2017.10.01. | - Nagy Imre 574, JUHÁSZ BENCE 611, HORVÁTH JÁNOS 570, KECSKÉS JÁNOS 542, SÁFÁR ZOLTÁN 613, MÁRTON FERENC 594 | csapat - BTK 3504 fa 2017.10.01. |

NB I. Keleti-csoport XVII. Forduló

Óriási küzdelemben hajtottunk fejet...

BKV ELŐRE SC-Bátonyterenyei TK 5-3, 3204-3178, 10-14 szettarány. IFI: 3-1, 968-914, 5-3 szettarány.

Nem titkoltan megszorongatni érkeztünk az esélyesebb BKV-t a soron következő mérkőzésünkre. Ezt csakis egységes csapatként funkcionálva hajthatjuk végre -jól tudtuk.
Az elmúlt hetek eseményei kissé másfelé terelték a gondolatainkat a tekétől, így kérdéses volt, mennyire tudunk mentálisan visszatérni az ösvényre.

Lássuk a történteket, időrendi sorrendben a fiatalok találkozójával:

Kocza Gábor 467/1/0 - Várvölgyi Milán 474/3/1
Milánunk kissé megilletődötten kezdett, de hamar rátalált a játék ritmusára, és a tőle megszokott csupa szív játékkal állt elő. Ennek meg is lett újfent az eredménye, hiszen a kezdeti vesztett szett után többet nem hibázott és magabiztosan hozta a mérkőzését.
BRAVÓ MILÁN !!!

Kotulyák Tamás 501/4/1 - Salamon Kristóf 440/0/0
Kristófunk kissé motiválatlanul állt a mai játékhoz -legalább is kintről így tűnt...Sajnos így rengeteg fát 'ajándékozott' az ellenfelének, mely a csapatuk sorsát is megpecsételte..
Nem baj Kristóf, legközelebb jobb lesz...

IFI: 3-1, 968-914, -54 fa, 5-3 szettarány.

Felnőtt találkozó:

Szabó Norbert 527/2/1 - Kecskés János 523/2/0
Janink nagy csatát vívott Norbival. Hol itt, hol ott volt pár fa előny. Sajnos a szezonban sokadjára a záró periódus ismét a hazai játékosnak kedvezett, így ledolgozva 10 fás hátrányát( 139-125), 4 fával (527-523) a maga javára fordította kettőjük találkozóját.
Nagy kár érte !!!

Sejermann Gergő 576/3/1 - Juhász Bence 531/1/0
Tudtuk, hogy Bence találkozója lélektanilag meghatározhatja a csapatunk további játékát. Sajnos a mai napon nem tudta megszorongatni a remekül játszó Gergőt, így nagy faarányú vereséget szenvedett.
Nem baj 'Kicsi', lesz ez jobb is !

Pete László 520/2/1 - Fancsik István 503/2/0
Pistink most már sokadjára gyengén kezd (104)... Sajnos ez nagyban befolyásolja további játékát, hiszen egy újabb gyengébb szett bizonyára a vereségét eredményezné. Most is így lett, de ehhez kellett az ellenfele záró tarolásban bemutatott 9,9,8,1-es szériája, mely által megszerezte a 2. szettpontját, így a többletfáért járó csapatpontot is.
De nagy kár ezért is !!!

3-0, 2123-2057, -66 fa. Nagyon nehéz helyzetbe kerültünk...

Gönczi Ádám 530/1/0 - Sáfár Zoltán 541/3/1
Ez a találkozó is nagy fontossággal bírt az előzetes számításaink szerint !
Ádám a teli gurítások után mindig előnyre tett szert, melyet a vendég játékos sorra a maga javára fordított a tarolások során. Ez a forgatókönyv egészen a harmadik szettig volt érvényben, mely alatt el is dőlt kettőjük csatája, de érdemi fahátrányt nem sikerült ledolgozni (388-411). A záró sor annyiban volt eltérő az előzőektől, hogy a teliben szerzett előnyt (97-90) most meg tudta tartani Ádám, így ha vereséget is szenvedett, nem sok fát veszített el a csapata.

Tóth Tamás 538/1/0 - Hetei Arnold 551/3/1
Arcsink ismét odatette magát a kezdésnél, így féltávra 2-0-ra és jelentős faelőnnyel rendelkezett (266-291) Innen már 'csak' be kellett érnie a 'célba'. Ezt a harmadik szett megnyerésével abszolválta is, így a záró periódusnak 'csupán' a csapatfa magunk javára fordítása volt a jelentősége. Itt Tamás egy jó telivel szinte visszahozta az addigi hátrányát (96-78), melyre Arnold egy 54-es tarolással válaszolt, némi fát ismét visszalopva. (152-132)
SZÉP VOLT ARCSI !!!

Szarvas Balázs 513/1/0 - Márton Ferenc 529/3/1
Előzetes elképzeléseink alapját tudtuk, hogy ez a mérkőzés lesz a legnehezebb ! A találkozó nem ezt igazolta. Ferink gyorsan magához ragadta a kezdeményezést a kissé szétszórtan játszó Balázs ellen, így féltávra itt is 2-0, és +20 fa volt az előnyünk (241-261). A folytatásban Ferink sajnos 'megette' az 1-es pályát(121), így Balázs visszahozta a fahátrányát egy 144-es szettel. A záró pályán ismét a mi játékunk érvényesült, így ha nem is sikerült ledolgoznunk az első kör fahátrányát, mind a három játékosunk győztesen hagyta el a pályát a második körbe, egyaránt 3-1-es játékot nyújtva.
SZÉP VOLT FERI !!!

5-3, 3204-3178, -26 fa, 10-14-es szettarány.

Sajnos a gyenge kezdés szinte kilátástalan helyzetbe hozta a csapatunkat a második körre...
Csak a saját nevemben tudok nyilatkozni, de ha akkor, ott a kezdéskor elhisszük, hogy meg tudjuk fordítani a találkozót, akkor valószínűleg ezt véghez is tudtuk volna vinni az elején, mivel a 4. szettekben már a hazaiak akarata érvényesült egy kivétellel.
Ismét egy olyan idegenbeli találkozón vagyunk túl -immár a 6. a szezonban - ahol akár meg is nyerhettük volna a találkozót ha van kellő önbizalom - és némi szerencse.

Ezúton is gratulálunk a BKV csapatának a mai győzelmükhöz, további sikereket kívánunk Nektek !

Ami a BTK csapatát illeti, a jövő hétvégén itthon lépünk pályára a szintén élcsapatnak számító Cegléd ellen 2019.03.03.-án 10:00-tól.

Köszönjük a családtagok, szurkolók, szimpatizánsok mai hathatós segítségét, reméljük a jövő hétvégén a hazai pályát élvezve megtartjuk veretlenségünket, és feljebb lépünk a tabellán.