|egyéni| M Á R T O N F E R E N C - 566 fa - 2012.11.24. | S T R É E R T A M Á S - 606 fa - 2012.12.08. | S Á F Á R Z O L T Á N - 606 fa - 2013.04.21. | S T R É E R T A M Á S - 618 fa - 2013.06.02. | S Á F Á R Z O L T Á N - 624 fa - 2015.03.14. | B O T H Á Z Y P É T E R - 641 fa - 2016.05.07. | B A K S A I M R E - 642 fa - 2017.03.26. | C S I N Y I G Á B O R - 646 fa - 2018.02.04. | S Á F Á R Z O L T Á N - 656 fa - 2018.09.09). | S Á F Á R Z O L T Á N - 659 fa - 2018.09.23). | egyéni|

pályacsúcs 120 dobás - Csapat

| csapat - BÁTONYTERENYEI TEKE KLUB 3504 fa 2017.10.01. | - Nagy Imre 574, JUHÁSZ BENCE 611, HORVÁTH JÁNOS 570, KECSKÉS JÁNOS 542, SÁFÁR ZOLTÁN 613, MÁRTON FERENC 594 | csapat - BTK 3504 fa 2017.10.01. |

NB I. Keleti-csoport, XIV. Forduló

Pontvesztés egy igazi rangadón...

Bátonyterenyei TK - Dynamo SC 4-4, 3383-3342, 13-11 szettarány. IFI: 1-3, 100-1033, 5-3 szettarány.

Az előzetes várakozások alapján tudtuk, hogy hétvégén egy nagyon jó képességű, kiegyensúlyozott játékosokból álló alakulat látogat a pályánkra. Ennek fényében hatványozott figyelemmel készültünk a mérkőzésre, a jelenlegi 'hullámszakadék' ellenére.
A találkozó mind izgalmakban, mind a szurkolás tekintetében felülmúlta az osztály átlagát -ha az eredmények nem minden esetben is tükrözték ezt...
Lássuk a részleteket, először a fiatalok mérkőzését:

Salamon Kristóf 474/3/1 - Fiegl Attila 483/1/0
Kristófunk a tőle elvárt szint közelében teljesített, ami külön öröm, hogy ez jelen esetben 3 szettpontra, azaz a győzelemre is elég volt !
SZÉP VOLT KRISTÓF, GRATULÁLUNK !

Várvölgyi Milán 528/2/0 - Hauptmann Bence 550/2/1
Milánunk ismét elkápráztatott minket a termetéhez, és az életkorához tartozó játékával. Kiélezett csatára késztette a tőle tudásban és korban jóval érettebb ellenfelét, és sikerült a saját egyéni csúcsát túlszárnyalni pár fával !
SZÉP VOLT MILÁN, GRATULÁLUNK !

IFI: 1-3, 1002-1033, 5-3 szettarány.
SZÉP VOLT KICSIK !!!

Felnőtt mérkőzés:

Sáfár Zoltán 632/4/1 - Buzogány Gábor 530/0/0
Mentálisan megpróbáltuk magunk felé billenteni a mérleg nyelvét, így ezen a párharcon a lehető legtöbb fát szerettük volna kicsikarni. Safi lépésről lépésre növelte az előnyét, a megszokott egyenletes szetteket produkálva, (156,160,155,161)míg ellenfele Gábor küzdött mind magával, mind a pálya 'másságával' az általa megszokotthoz képest.Így kettőjük találkozóján jelentős faelőny alakult ki, mely nagyban befolyásolhatja a mérkőzés kimenetelét.

Juhász Bence 562/2/0 - Zombori Norbert 568/2/1
Bencénk jól kezdett, majd jött egy gyengébb szett, ahol rutinos ellenfele felzárkózott, és a maga javára fordította a faelőnyt (281-291). A folytatásban ismét nálunk volt az előny, és a szett (151-140), így a végjáték 2-1-es előnnyel és mindösszesen +1 fával kezdődhetett.Itt sajnos megint elvesztettük a végjátékot...( 130-137) Most már sokadjára nem tudjuk előnyből befejezni a mérkőzésünket győztesen.
Nagy kár érte, sokba kerülhet a végelszámolásnál !

1-1, 1194-1098, +96 fa. Tetemes faelőny, jöhetnek a pontok !

Márton Ferenc 568/1,5/0 - Tóth Dávid 578/2,5/1
Ferink is jól kezdett, majd itt is jött a második szett, ahol minden az ellenfél javára fordult,(276-280) de belátható közelségben maradt. A térfélcsere után egy kiélezett szett következett, pontosztozkodással(144-144). Így a döntés a záró felvonásra maradt ! Sajnos itt sem termett babér, hiába volt 148-as szett, Dávidnak erre is volt válasza egy 154 formájában. Ezt a párharcot is elveszítettük 10 fával !

Fancsik István 549/1/0 - Hauptmann István 551/3/1
Az Istvánok csatájában a vendég játékos ragadta magához a kezdeményezést, ha nem is sziporkázva, de biztosan hozva az első két szettet (254-273). Így nem volt más alternatíva, mint a hátralévő szettek megnyerése, legalább 20 fával. Ehhez az első lépést meg is tette Dínó, 35 fát hozva a harmadik periódusban (160-125). Innentől elég lett volna egy minimális, 1 fás győzelem is. Sajnos ez sem így alakult, hiszen a záró sorban a mi 132-es játékunkra, egy 153-as válasz érkezett, így a faelőnyből is fahátrány képződött kettőjük csatájában !

1-3, 2311-2227, +84 fa.Hiába a tetemes faelőny, nincsenek további pontok !

Hetei Arnold 523/2,5/1 - Jancsár Péter 30/111/0, illetve Tóth Zoltán 90/404/1,5 összesen 515/1,5/0
Arcsink ha nem is kimagaslóan kezdett, de biztos előnyt szerzett a kezdő szettben (131-111). Az ellenfél csere mellett döntött, és Petit, Zoli váltotta. A változás a második szettben elmaradt, így újabb fontos 'kispont' került a nevünk mellé. ( Ennek a későbbiekben nagy hasznát vettük) A folytatásban pont osztozkodás történt, így ennek értelmében meg volt a második csapatpontunk is !.A záró szettben -ha nem lett volna a 1/2 pont igencsak kapaszkodni kellett volna (110-148).
Fontos pont volt Arcsi !!!

Bakos Gyula 549/2/0 - Fodor Csaba 600/2/1
Gyula villámrajtot vett, a kissé megilletődött ellenfele ellen (2-0, 299-281). Ekkor felcsillant a remény, hogy meg lehet nyerni mind a két záró párost, így ezzel egyetemben a mérkőzést is. Az álmainkat a vendég játékos -Csaba- ellentmondást nem tűrő záró két pályája (151+168) tette semmisé, míg Gyula sajnos széteső játékkal fejezte be a találkozóját (137+113).
Ennek értelmében a faelőny nálunk maradt, de a 4 egyéni pont végett döntetlennel zárult a két csapat találkozója.

4-4, 3383-3342, +41 fa, 13-11 szettarány.

Sajnos ott folytattuk a szereplésünket, ahol Szankon abbahagytuk.
Bár mivel ott tiltva volt a hangos szurkolás, ebben a mai mérkőzésen nem volt hiány, kiélhettük magunkat !!!

Mentálisan nem tudunk 'megnyert' párharcokat a magunk javára fordítani, nem is beszélve arról, ha esetlegesen hátrányba kerülünk
Sajnos az ellenfelünk ma taktikailag fölénk nőtt, és az elképzelésüket -pontszerzés- véghez is tudták vinni !

Gratulálunk A Dynamo Sc csapatának a mai pontszerzésükhöz, ebben a szezonban eddig egyedüli csapat, aki ponttal távoztak az otthonunkból ! További sikereket kívánunk Nektek - főleg pontok formájában !

Köszönjük családtagjaink, szurkolóink, szimpatizánsaink biztatását, mind a helyszínen, mind a képernyők előtt, sajnos a mai nap csak 1 pontra futotta erőnkből ! KÖSZÖNJÜK !

A folytatás nem ígérkezik egyszerűnek, hiszen a 'mumus' pályára a TÜKER-re érkezünk 2019.02.09-én 10:00-tól a Gázművek MTE vendégeként.