|egyéni| M Á R T O N F E R E N C - 566 fa - 2012.11.24. | S T R É E R T A M Á S - 606 fa - 2012.12.08. | S Á F Á R Z O L T Á N - 606 fa - 2013.04.21. | S T R É E R T A M Á S - 618 fa - 2013.06.02. | S Á F Á R Z O L T Á N - 624 fa - 2015.03.14. | B O T H Á Z Y P É T E R - 641 fa - 2016.05.07. | B A K S A I M R E - 642 fa - 2017.03.26. | C S I N Y I G Á B O R - 646 fa - 2018.02.04. | S Á F Á R Z O L T Á N - 656 fa - 2018.09.09). | S Á F Á R Z O L T Á N - 659 fa - 2018.09.23). | egyéni|

pályacsúcs 120 dobás - Csapat

| csapat - BÁTONYTERENYEI TEKE KLUB 3504 fa 2017.10.01. | - Nagy Imre 574, JUHÁSZ BENCE 611, HORVÁTH JÁNOS 570, KECSKÉS JÁNOS 542, SÁFÁR ZOLTÁN 613, MÁRTON FERENC 594 | csapat - BTK 3504 fa 2017.10.01. |

XII. Forduló

Kiszenvedett győzelem...

Bátonyterenyei TK - Gyulai SE Dig-Build 5-3, 3337-3245, 11,5-12,5 szettarány. IFI:0-4, 1011-1058, 2-6 szettarány.

Mint azt előzetesen gondoltuk, nüansznyi különbség fog a két csapat mérkőzésén dönteni...És ezt a mérkőzés folyama nem cáfolta meg.
Lássuk a részletek, előbb a fiatalok mérkőzése:

Salamon Kristóf 517/1/0 - Schriffert Dominik 525/3/1
Fiatal játékosunk végig kiélezett küzdelemre késztette a nála jóval rutinosabb, és nem utolsó sorban idősebb ellenfelét. A döntő szituációkban azonban kijött a különbség, így ha minimális faelőnnyel, de a vendég játékos hagyta el győztesen a játékteret.

Várvölgyi Milán 494/1/0 - Schriffert Dániel 533/3/1
Milán a tőle elvárt szintet teljesítette -ismét közel került a számára bűvös 500-as határhoz. Sajnos ez a mai napon nem volt elég a győzelemhez a korban és tudásban előtte járó ellenfelével szemben.

SZÉP VOLT FIÚK, jól küzdöttetek !!!

IFI: 0-4, 1011-1058, 2-6 szettarány.

Felnőtt mérkőzés:

Sáfár Zoltán 617/3/1 - Egyed Ferenc 539/1/0
A kezdésre mindig nagy hangsúlyt fektetünk, így nem volt meglepő, hogy a két jelenleg legjobb formában lévő játékost írtuk a nyitó sorba.
Safi végig irányította a játékot, és egyenletes szetteket produkálva (150,154,161,152) növelte csapata előnyét pályáról, pályára. Ellenfele 'kutya' ma a gyengébb kezdésnek betudhatóan nem volt egy súlycsoportban a hazai játékossal.
Azért az utolsó szettben egy 158-as körrel megakadályozta a makulátlan hazai kezdést.

Juhász Bence 558/2/0 - Házi Márk 570/2/1
Bencénk jól, és eredményesen kezdett, így féltávnál 2-0, és 18 fával vezetett. (295-277). Sajnos a lélegzetvételnyi szünetben rendezte sorait Márk, és két jó szettel megfordította a mérkőzésüket !
Kár érte, sokba kerülhet a végelszámolásnál!

1-1, 1175-1109, +66 fa. Jó kezdés, némi hiányérzettel !

Hetei Arnold 556/2/1 - Czégény Csaba 239/60/0, illetve Schriffert Károly 261/60/2 összesen 500/2/0.
Régi fiatal játékosunk visszatért...Az elmúlt időszakban mutatott játéka alapján a kezdő csapatban kapott helyet a mai mérkőzésen.A kezdése imponáló volt 304/60, sajnos a folytatásban kissé megrettent a jó eredmény láttán, így az addig kiépített faelőnyéből gazdálkodva 'behúzta' a mérkőzését a várakozástól elmaradó Czégény Csaba, Schriffert Károly kettős ellen.
SZÉP VOLT ARCSI !!!

Kecskés János 259/60/1, illetve Horváth János 262/60/0,5, összesen 521/1,5/0 - Nyári Krisztofer 529/2,5/1
A két Jánosunk a mai napon nem a tőlük elvárt formát mutatták. Igaz, a mérkőzésük rég nem látott izgalmakat hozott! Az első három szettben megosztoztak a pontokon !!!A döntő negyedik szett aztán Krisztofernek sikerült jobban, igaz nem egy nagy eredménnyel, de ez is elég volt a győzelméhez!

2-2, 2253-2138, +115 fa!! Meleg lehet a vége, pontot kell szerezni !!!

Márton Ferenc 564/2/1 - Pigniczky Pál 541/2/0
A nagy nyomás alatt Ferink kicsit görcsösen kezdett...A második szettet már nyugodtabban, összeszedettebben játszotta végig, így féltávnál 16 fa előnyt kovácsolt össze (285-269). A harmadik szettből ismét az ellenfél játékosa került ki győztesen minimális 3 fával, (142-145), így a feladat a záró sorra 'csupán' annyi volt, hogy nyerni kell azt. Ferink ezt a mentális akadályt megugrotta, így bebiztosította a csapatunk győzelmét -igaz ehhez hozzájárult Pali 125-ös záró kockája is !
SZÉP VOLT FERI !!!

Fancsik István 521/1/0 - Schriffert Roland 566/3/1
Pistink kezdése a rémálom kategóriában tartozott (132,107,117), így nem csoda, hogy a 4.szettre már csak a számszerű eredmény mikéntje volt kérdéses, a pont sorsa eldőlt !!! A teher elhagyása után 'Dínó' 113-as telivel vétette észre magát, melyre 52 tarolást produkált ! Így a találkozót az összeszedettebb játékot nyújtó Roland magabiztosan hozta le !

5-3, 3337-3245, 11,5-12,5 szettarány

Ismét egy olyan mérkőzésen vagyunk túl hazai környezetbe, ahol a jó kezdést csak nagy nehézségek árán sikerül győzelemre váltani.
Sajnos jelenleg több játékos is csak keresi tavalyi önmagát, így hol itt, hol ott csúszik be a hiba, nem tudunk egységes csapatként funkcionálni.
Reményeink szerint azért a siker átlendít minket a holtponton, és kellő önbizalommal, lendülettel vesszük majd az előttünk tornyosuló akadályokat.

Köszönjük A GYULA SE DIG-BUILD csapatának a sportszerű mérkőzést ! További sikereket kívánunk Nektek a 2019-es esztendőben !

Köszönjük a mai napi szurkolást családtagjainknak, szimpatizánsainknak, szurkolóinknak, mind a helyszínen, mind a képernyők előtt ! KÖSZÖNJÜK !!!

Következő megmérettetésünk a Szanki OBSE otthonában lesz esedékes 2019.01.27-én vasárnap 10:00-tól !
Várunk minden Bátonyi tekét szerető érdeklődőt a mérkőzésre !!!