Országos utánpótlás bajnokság döntő (Lányok BKV, Fiúk Szentgotthárdi pálya)

Országos szenior bajnokság döntő (Fradi pálya)

|egyéni| M Á R T O N F E R E N C - 566 fa - 2012.11.24. | S T R É E R T A M Á S - 606 fa - 2012.12.08. | S Á F Á R Z O L T Á N - 606 fa - 2013.04.21. | S T R É E R T A M Á S - 618 fa - 2013.06.02. | S Á F Á R Z O L T Á N - 624 fa - 2015.03.14. | B O T H Á Z Y P É T E R - 641 fa - 2016.05.07. | B A K S A I M R E - 642 fa - 2017.03.26. | C S I N Y I G Á B O R - 646 fa - 2018.02.04. | S Á F Á R Z O L T Á N - 656 fa - 2018.09.09). | S Á F Á R Z O L T Á N - 659 fa - 2018.09.23). | egyéni|

pályacsúcs 120 dobás - Csapat

| csapat - BÁTONYTERENYEI TEKE KLUB 3504 fa 2017.10.01. | - Nagy Imre 574, JUHÁSZ BENCE 611, HORVÁTH JÁNOS 570, KECSKÉS JÁNOS 542, SÁFÁR ZOLTÁN 613, MÁRTON FERENC 594 | csapat - BTK 3504 fa 2017.10.01. |

NB I. Keleti-csoport, IX. Forduló
2018.11.04. Vasárnap

Bátonyterenyei TK - Fővárosi Vízművek SK 5-3, 3458-3303, 15-9 szettarány. IFI: 1-3, 944-968, 4,5-3,5 szettarány.

Az idegenbeli vereségek után, nincs más alternatíva a csapat előtt, mint hogy az itthoni mérkőzéseket sorra 'behúzzuk'.
Tudjuk a pályánk adottsága végett ez nem egyszerű feladat, de ha idegenben nem jönnek a pontok akkor feltétlen itthon kell tartani azokat...
Ennek szellemében vártuk soron következő ellenfelünket a Fővárosi Vízművek -talán az osztály legrutinosabb- csapatát.

Visszatértünk a szezon kezdeti taktikánkhoz, és a mérkőzés elején szerettük volna dűlőre vinni a csapatfa sorsát, mely nagyban befolyásolja a soron következő játékosaink mentális állapotát, hogy nyugodtan, a biztos faelőny tudatában játszhatnak.

Taktikánk részben vált be ma is...

A részletek:

IFI:
Salamon Kristóf 472/3/1 - Nillson Robin 457/1/0
Kristóf szépen lassan fejlődik, és egyre egyenletesebb teljesítményt nyújt. Ma egy hozzá hasonló képességű játékossal gurított, és győzött le magabiztosan.
SZÉP VOLT KRISTÓF !!!

Várvölgyi Milán 472/1,5/0 - Sidó László 511/2,5/1
Milán ha nem is sziporkázva, de egyenletesen teljesített a mai napon is.Hogy ez most nem volt elég a győzelméhez rutinosabb, idősebb vetélytársa ellen az a fejlődési szakaszát figyelembe véve részletkérdés.
Ne búsulj, jól játszottál Milán !!!

IFI: 1-3, 944-968,-24 fa, 4,5-3,5 szettarány.

Felnőtt találkozó:

Sáfár Zoltán 628/4/1 - Józsa István 520/0/0
A közel 1 hónappal ezelőtti mérsékeltebb hazai teljesítmény feledtetése (583 fa), illetve minél nagyobb faelőny kiépítése volt a cél a hazaiak játékosának a mai napon. Hogy ez soros ellenfele ellen mire lesz elég az majd a pályán, az adott körülmények között kiderül. Most egy nagyarányú -108 fás- győzelem kerekedett ki belőle, megadva az alaphangját a találkozónak.

Juhász Bence 605/4/1 - Horváth II. József 535/0/0
Bence szintén motiváltan vetette magát a küzdelembe, Neki is a 6xx volt a cél a mai napon...A jó kezdést kisebb megtorpanás követte a 3. szettben (139 fa), de ezt a szettet is a magáénak tudhatta. Így a záró felvonás örömjátékot, és szintén 600 fa feletti eredményt hozott !!!
SZÉP VOLT BENCE !!!

2-0, 1233-1055, +178 fa !!! Imponáló magabiztos kezdés !!!

Horváth János 558/2/0 - Kiss Péter 573/2/1
Hori jól kezdett az ellenfél egyik legjobb játékosa ellen. Majd a 2. szettben jött rá a válasz egy 160-as eredmény formájában. 1-1, -9 fa volt az állás...A harmadik szett ismét a vendég játékosé volt, viszonylag nagy különbséggel ( 16 fa), így valószínűsíthető lett Janink pontvesztése. A záró felvonás csupán az eredmény kozmetikázására volt elegendő, így megszerezték első pontjukat a vendégek.

Márton Ferenc 553/2/0 - Grünwald Gyula 572/2/1
Ferink jól kezdett...2-0 és 7 fa. Már ekkor látszott, hogy a rutinos vendégjátékos nem fogja olcsón adni a pontot...Így is lett, mivel a 3. szettben jelentős különbséggel tudott győzni ( 124-145 ), így nem maradt más lehetőségünk, mint a harmadik szettpont megszerzése, és ezzel valószínűleg a mérkőzés magunk javára 'írása'. Sajnos Feri a 118, 119. gurítása nem talált fát, így ez a szett is a vendégekhez vándorolt, vele együtt a pont is...Kár érte, így még nincs bebiztosítva a győzelem, hiába van jelentős faelőny !

2-2, 2344-2200, +144 fa. A faelőny tetemes, de lesz-e újabb pont, vagy döntetlen eredmény születik??

Kecskés János 578/3/1 - Szám Norbert 543/1/0
Janink nem kezdett jól...Így az első szett,-ha nem is nagy eredménnyel 126-133- az ellenfélhez került. Kissé megijedtünk, mivel láttuk a szomszéd pályán történteket.
A folytatásban koncentrált, magabiztos játékkal rukkolt elő a hazai játékos, -még ha a záró szett igazán izgalmasra és szorosra sikerült is (168-155). Mivel a faelőnyünket nem fenyegette veszély, így ez azt jelentette, hogy ha nehezen is, de bezsebeltük a két pontot !!!
SZÉP VOLT JANI !!!

Fancsik István 255/60/0 illetve Nagy Imre 281/60/0 összesen: 538/0/0 - Kókány Miklós 560/4/1
Pistink ma nem találta a játék ritmusát...Jó kezdés után a szett végére beérte ellenfele, és 1 fával el is bukta azt.A folytatás sem hozott változást, sőt...113--as szett után csere mellett döntöttünk. Beállt Nagy Imre, aki a kezdetektől méltó ellenfele volt a vendégjátékosnak- csak valahogy a befejezés nem jött össze egyik szettben sem, így szettpont nélkül zárt a kettősük, a jól játszó, a hibákat kihasználó Miki ellen.

5-3, 3458-3303, 15-9 szettarány. GYŐZTÜNK, de ez nehéz szülés volt !!!

Köszönjük a Fővárosi Vízművek csapatának a sportszerű mérkőzést, külön Grünwald Gyulának az objektív, humoros mérkőzés-értékelését! További sikereket kívánunk Nektek !

Sajnos a szezonban nem először, nehezen tudjuk kihasználni a jó kezdésből adódó lélektani előnyt. Mintha kissé fásultak lennénk fejben, nincs meg a kellő koncentráció a döntő pillanatokban, akár itthon, akár idegenben. Most megint egy hét szünet következik, hogy ez az idő elég lesz-e az őszi utolsó fordulók megnyerésére, arra remélhetőleg pozitív válasszal szolgál majd a játékunk- először Egerben...

Köszönjük családtagjaink, szurkolóink, szimpatizánsaink, mai hathatós segítségét, biztatását.

Következő mérkőzésünkre két hetet kell várni, 2018.11.17.-én 14:00-kor ugyanis a Keleti-csoport egyik legjobb pályájára az egri Tősi Pál tekecsarnokba látogatunk-nem titkoltan megismételni a tavalyi győzelmet.