Országos utánpótlás bajnokság döntő (Lányok BKV, Fiúk Szentgotthárdi pálya)

Országos szenior bajnokság döntő (Fradi pálya)

|egyéni| M Á R T O N F E R E N C - 566 fa - 2012.11.24. | S T R É E R T A M Á S - 606 fa - 2012.12.08. | S Á F Á R Z O L T Á N - 606 fa - 2013.04.21. | S T R É E R T A M Á S - 618 fa - 2013.06.02. | S Á F Á R Z O L T Á N - 624 fa - 2015.03.14. | B O T H Á Z Y P É T E R - 641 fa - 2016.05.07. | B A K S A I M R E - 642 fa - 2017.03.26. | C S I N Y I G Á B O R - 646 fa - 2018.02.04. | S Á F Á R Z O L T Á N - 656 fa - 2018.09.09). | S Á F Á R Z O L T Á N - 659 fa - 2018.09.23). | egyéni|

pályacsúcs 120 dobás - Csapat

| csapat - BÁTONYTERENYEI TEKE KLUB 3504 fa 2017.10.01. | - Nagy Imre 574, JUHÁSZ BENCE 611, HORVÁTH JÁNOS 570, KECSKÉS JÁNOS 542, SÁFÁR ZOLTÁN 613, MÁRTON FERENC 594 | csapat - BTK 3504 fa 2017.10.01. |

NB I. Keleti-csoport, VI. Forduló

Bátonyterenyei TK - BKV ELŐRE SC 4,5-3,5, 3447-3409, 12-12 szettarány. IFI: 3-1, 1015-1010, 5-3 szettarány.

Nagy várakozás előzte meg a héten a BKV vendégjátékát. Tudtuk, hogy jól képzett játékosok alkotják a keretüket, és a pályánk nem a 'rafináltságáról' híres. Ebből kifolyólag kiélezett csatákra és minimális hibázási lehetőségekre számítottunk.
A mérkőzés minden szempontból érdekes, és felettébb izgalmas volt !
A részletek:

IFI:
Salamon Kristóf 477/2/0 - Kocza Gábor 494/2/1
Kristóf méltó ellenfele volt a korban hozzáillő BKV-s párjának. Igaz a magasságbeli különbség már nem volt elhanyagolható. A szettek hol ide, hol oda vándoroltak, így a végelszámolásnál az összfa döntött a vendégjátékos javára.
Szép volt Kristóf, nem baj !

Juhász Balázs 538/3/1 - Gombos Dániel 516/1/0
Balázs a kezdetektől az ellenfele fölé nőtt, és sorra tudhatta magáénak a szetteket. Így a kérdés csupán az maradt, hogy a csapatfa hozzánk, vagy az ellenfélhez vándorol.Szerencsére pár fával mi kerültünk ki győztesen !!!
Szép volt fiúk, GRATULÁLUNK !!!

IFI: 3-1, 1015-1010, 5-3 szettarány !!!

Felnőtt:

A találkozó előtt személycserék voltak a megszokott kezdő csapatban, és pár ember nem az eddig megszokott helyén vette fel a küzdelmet. Ez a tény, és hogy rangadó következik, rányomta a terhét mind a mi, mind a vendég csapat játékára.

Nagy Imre 592/1/0 - Sajermann Gergő 603/3/1
Imre végig kiélezett küzdelemben volt Gergővel, de a rutin, a szituációk higgadt kezelés a vendégjátékos felé billentette a mérkőzés kimenetelét. Nagy csata, jó játék volt !!!

Juhász Bence 613/3/1 - Gönczi Ádám 549/1/0
Bence végre hozta az elvárt szintet. Kiegyensúlyozottan, motiváltan gurította végig a mérkőzését, az olykor-olykor magára találó ellenfele ellen.Szép volt 'kicsi' !!!

1-1, 1205-1152, +53 fa. Jó kezdés !!!

Horváth János 563/2/0,5 - Pete László 563/2/0,5
Hory a gyenge kezdés után a második 60-at nagyon megnyomta, így majdnem sikerült a csoda, megfordítani a mérkőzést a jól játszó Pete Laci ellen. A döntetlen -ha van ilyen - igazságosnak mondható !

Bakos Gyula 553/2/0 - Kiss Attila 562/2/1
Gyuszink most először kapott helyet idén a kezdőben. A kezdeti bizonytalanság után átvette az irányítást, és 2-1-el, 22 fás előnnyel fordult a záró 30-ra. Itt a teliben szintén tartotta az előnyét (+21 fa), de a tarolás...Sajnos itt 30 fát kapott, így a kezében lévő mérkőzését elveszítette !!!

1,5-2,5, 2321-2277, +43 fa. Egy pont kell a végén, és tartani kell a fát !!!

Sáfár Zoltán 583/3/1 - Szabó Norbert 548/1/0
Safi most a végére került...Ez a pozíció kissé szokatlan volt, hiszen az utóbbi időben mindig a biztos kezdésre fektettük a hangsúlyt. Lehet, hogy ez, illetve a pontszerzés hajszolása kissé szétszórt, kaotikus játékot eredményezett a megszokotthoz képest. Norbi érezve ellenfele bizonytalanságát kapva kapott az alkalmon, és csupán rajta múlott, hogy a záró szettre nem nála van a 2-1-es előny..A záró felvonás már viszonylag sima hazai sikert hozott, így megvan az újabb pont, és valószínű a faelőny is a mi csapatunknál marad...

Márton Ferenc 543/1/0 - Szarvas Balázs 584/3/1
Feri végre jól kezdett (157)...De utána sajnos jött a szokásos küzdés, mind magával, mind a pályával. Rutinos ellenfele ezt ki is használta, és megpróbálta ledolgozni a csapata fahátrányát. A pontot ugyan megszerezte Balázs, de a fát nem tudta érdemben visszahozni...

GYŐZTÜNK !!!

4,5-3,5, 3447-3409, 12-12 szettarány.

Hiába a közel 3450-es faeredmény, ma sem játszottunk jól...Még mindig nem tudunk saját árnyékunkon átlépni. Viszont pozitívum, hogy egy jó eredményt elérő ellenfelet fektettünk két vállra.

Ezúton is köszönjük a sportszerű mérkőzést, sok sikert kívánunk a továbbiakban Nektek !

Köszönjük családtagjaink, szurkolóink, szimpatizánsaink érdeklődését. Ha nem is jól játszva de győzelemmel örvendeztettük meg Őket !!!

Most lélegzetvételnyi szünet következik, hiszen a következő mérkőzésünk a hosszú hétvégén lesz esedékes 2018.10.20-án 12:00-tól Szolnokon, a Ceglédi VSE vendégeként !!