SZUPERLIGA NŐI - 2018.11.17 10:00 (hazai)

Országos utánpótlás bajnokság döntő (Lányok BKV, Fiúk Szentgotthárdi pálya)

Országos szenior bajnokság döntő (Fradi pálya)

pályacsúcs 120 dobás - Egyéni

|egyéni| M Á R T O N F E R E N C - 566 fa - 2012.11.24. | S T R É E R T A M Á S - 606 fa - 2012.12.08. | S Á F Á R Z O L T Á N - 606 fa - 2013.04.21. | S T R É E R T A M Á S - 618 fa - 2013.06.02. | S Á F Á R Z O L T Á N - 624 fa - 2015.03.14. | B O T H Á Z Y P É T E R - 641 fa - 2016.05.07. | B A K S A I M R E - 642 fa - 2017.03.26. | C S I N Y I G Á B O R - 646 fa - 2018.02.04. | S Á F Á R Z O L T Á N - 656 fa - 2018.09.09). | S Á F Á R Z O L T Á N - 659 fa - 2018.09.23). | egyéni|

pályacsúcs 120 dobás - Csapat

| csapat - BÁTONYTERENYEI TEKE KLUB 3504 fa 2017.10.01. | - Nagy Imre 574, JUHÁSZ BENCE 611, HORVÁTH JÁNOS 570, KECSKÉS JÁNOS 542, SÁFÁR ZOLTÁN 613, MÁRTON FERENC 594 | csapat - BTK 3504 fa 2017.10.01. |

Gyulai SE - Bátonyterenyei TK 5-3, 3041-3031, 12,5-11,5 szettarány. IFI: 4-0, 966-835, 6-2 szettarány.

Nem túl optimális pályán kezdtük meg a szereplésünket a 2018/19-es szezonban, bár tavaly mindkét alkalommal sikerült győztesen elhagyni a Szegvári-pályát.Ennek fényében mindenképpen a 2 pontért érkeztünk a Gyulai SE 'ideiglenes' otthonába.

Idén a fiatalítást szem előtt tartva, két 'suhancnak' szavaztunk bizalmat az IFI-bajnokságban. Várvölgyi Milán és Salamon Kristóf idén még csak a 11. életévüket töltötték be, de nem lehet elég korán kezdeni a tekézést, szokni a versenyhangulatot !!!

Lássuk a részleteket, előbb az IFI-k mérkőzését:

Schriffert Dániel 461/2/1 - Várvölgyi Milán 420/2/0
Nem lehetett más elvárásunk fiatal játékosunkkal szemben, mint hogy tisztességesen helyt álljon a bemutatkozó mérkőzésén.Ez sikerült is, hiszen két szettet is elcsent jóval rutinosabb ellenfelétől !!! Szép volt Milán !!!

Schriffert Dominik 505/4/1 - Salamon Kristóf 415/0/0
Itt sem volt más a helyzet mint a másik párosban, azzal a különbséggel, hogy itt már nem sikerült bravúrszettet szerezni. Semmi baj Kristóf, hiszen még csak az alapoknál tartotok.

IFI: 4-0, 966-835, 6-2 szettarány.

Felnőtt mérkőzés:

A felírásnál láttuk, hogy a hazai oldalon hiányzik az egyik meghatározó játékosuk Pigniczky Pali, de viszont ismét a Gyulai csapatot erősíti a Szegedi kitérő után Házi Márk.
Ezek alapján, és látva a pálya állapotát, eredménytelenségét, kiélezett küzdelemre számítottunk, és ez nem is lett másképp...

Egyed Ferenc 491/2/0 - Kecskés János 492/2/1
A mérkőzésüket sok hiba tarkította,hol itt, hol ott volt kisebb előny. Kettőjük csatája a 120. gurítással dőlt, Janink nem hibázott az egy fánál, így fontos pontot szerzett. Szép volt, Jani!!!

Házi Márk 501/2/0 - Fancsik István 515/2/1
Minkét játékos más csapatban játszott a tavalyi évben, így a pálya mindkettőjük számára kissé ismeretlen volt. Pisti a jó kezdés után nem találta a pálya sajátosságainak a megoldását, így a kezdeti előny hamar 1-2-es hátránnyá vált.A döntő szett tarolása viszont újra felénk billentette a mérleg nyelvét, és újabb fontos ponttal gazdagodott csapatunk !!! Szép volt, Pisti !!

0-2, 992-1007, +15 fa. Küzdelmes játék, fontos pontok.

Fábián Sándor 489/2/1 - Márton Ferenc 481/2/0
Látva az első sor küzdelmét a pályával, nem az eredményt, hanem a csapatpont megszerzését tűztük ki új célnak a mai napon.A kezdeti bizonytalanságot felváltotta a magabiztosság Feri részéről, és már örültünk az újabb pontnak, ha nem lett volna a záró tarolás... Sajnos az addig szerzett előny ezen a 15 gurításon elment, és a hazaiak megszerezték első pontjukat.

Schriffert Roland 507/2/0 - Juhász Bence 521/2/1
Az első két pálya maga volt a pokol a részünkről...Ritmustalan játék, szétszórt állások...Félidőben jött is a fejmosás, mely erőt adott fiatal játékosunknak, és a helyreált önbizalom meghozta eredményét.Játékosunk ledolgozta 20 fás hátrányát, és közel ennyit vert ellenfelére.Szép volt, Bence !!!

1-3, 1988-2019, +21 fa. Roppant szoros végjáték elé néztünk.

Baksa Imre 519/2,5/1 - Horváth János 500/1,5/0
A hazaiak legjobb játékosát meglepte Janink jó kezdése, és csak nehezen találta a játék ritmusát. A 3.szettben sajnos jöttek az üresek, melyet Imre ki is használt, és a maga javára fordította a faelőnyt.A 4. szettben pedig már csak tartania kellett, így az döntetlenre végződött.Újabb pont a hazaiaknál.

Czégény Csaba 534/3/1 - Sáfár Zoltán 522/1/0
Mindkét játékos koncentráltan játszotta végig a mérkőzésüket, melyet a hazaiak rendkívül motivált játékosa meg tudott nyerni, így nemcsak a saját győzelmének, hanem a csapata fordításának is örülhetett.

5-3, 3041-3031, -10 fa, 12,5-11,5 szettarány.

Ki gondolta volna, hogy a nap legjobb eredménye 534 fa lesz, mely elegendőnek bizonyul a hazaiaknak a mérkőzés megfordításához.

A mai napon nem csak a meleggel, az ellenféllel, hanem a pályával is meg kellett küzdeni mindkét csapatnak. Ezt a feladatot a hazaiak oldották meg jobban, ha csak minimális különbséggel is.

Ezúton gratulálunk a Gyulai SE játékosainak a mai napi teljesítményükhöz, győzelmükhöz.

Sajnos számunkra nem maradt más mint levonni a tanúságot a látottakból és készülni a jövő heti mérkőzésünkre a Szanki OBSE ellen.

Köszönjük szurkolóink bizalmát, reméljük a jövő héten a hazai pályát élvezve újfent sikernek örülhetnek.