Országos utánpótlás bajnokság döntő (Lányok BKV, Fiúk Szentgotthárdi pálya)

Országos szenior bajnokság döntő (Fradi pálya)

|egyéni| M Á R T O N F E R E N C - 566 fa - 2012.11.24. | S T R É E R T A M Á S - 606 fa - 2012.12.08. | S Á F Á R Z O L T Á N - 606 fa - 2013.04.21. | S T R É E R T A M Á S - 618 fa - 2013.06.02. | S Á F Á R Z O L T Á N - 624 fa - 2015.03.14. | B O T H Á Z Y P É T E R - 641 fa - 2016.05.07. | B A K S A I M R E - 642 fa - 2017.03.26. | C S I N Y I G Á B O R - 646 fa - 2018.02.04. | S Á F Á R Z O L T Á N - 656 fa - 2018.09.09). | S Á F Á R Z O L T Á N - 659 fa - 2018.09.23). | egyéni|

| csapat - BÁTONYTERENYEI TEKE KLUB 3504 fa 2017.10.01. | - Nagy Imre 574, JUHÁSZ BENCE 611, HORVÁTH JÁNOS 570, KECSKÉS JÁNOS 542, SÁFÁR ZOLTÁN 613, MÁRTON FERENC 594 | csapat - BTK 3504 fa 2017.10.01. |

NB I. Keleti-csoport, XXI. Forduló

Óriási csata után, még egy lépés a hőn áhított cél !!!
GYŐZELEM A TŐSI PÁL-tekecsarnokban !!!

VILATI Eger SE - Bátonyterenyei TK 2-6, 3365-3385, 12,5-11,5 szettarány. IFI: 3-1, 1064-1055, 5-3 szettarány.

Hát elérkezett a nagy nap számunkra, melyre két hete vártunk, hogy vagy így vagy úgy de pont kerüljön a 2017/18 szezonban a helyezésünk mibenlétére.
( Bár a mai eredmény tudatában még várni kell a konkrét helyezésre az utolsó forduló befejeztéig-győzni kell a bajnoki bronzért itthon a Gyula SE ellen-, de a 4.helyet már senki sem tudja tőlünk elvenni, a sorsunkat a saját kezünkbe vettük !!!)

Mint említettem, mindenki várva várta, hogy pályára léphessen a kiváló adottságú és rendkívül eredményes Vilati ( Tősi Pál ) csarnokban a mai délutánon.
Ez az egészséges versenyszellem jellemezte a csapatot egész évben, ezért is lehet a fejlődést látni minden játékosunkon.

Na de térjünk vissza a mai mérkőzésre:

IFIK:
A fiatalok számára is a dobogó volt a tét melyért pályára álltak. A mérkőzés előtt mindkét fiatal alakulat egyenlő pontszámmal és csapatponttal állt a tabella 3. és 4.helyén. Csupán a hazaiak szettpontjai voltak jobbak, ezért volt előkelőbb a helyezésük.

A mai napon Juhász Balázs (528/2/1) Gembiczky Dávid (523/2/0)-al csatázott. És a csata szó nem volt túlzás, hiszen hol ide-hol oda billent a mérkőzésüket eldöntő faelőny, mely végül a mi fiunk mellett mutatott 5 fával többet.
A másik oldalon Huber K.(527/1/0) szintén kiélezett csatát vívott Tóth B.(541/3/1)-al, mely során ha szintén minimális különbséggel (14 fa), de vereséget szenvedett.
A találkozójukat a csapatfa döntötte el, mely ezúttal 9 fával a hazaiak javára billentette a mérleg nyelvét.
3-1, 1064-1055, 5-3 szettarány. Kár érte, csupán pár fán múlott a fontos győzelem !!!

FELNŐTT:
A felnőttek találkozóján próbáltunk minden lehetőséget bevetni arra, hogy mindkét bajnoki pont hozzánk kerüljön. Úgy döntöttünk, hogy a bronzéremért bevállaljuk, hogy nem lesz cserénk, de a két fiatalt kezdőként felírva lépéselőnybe jutunk az első sor után, hogy ki-kivel játsszon középen. Rizikót kell-e vállalnunk, vagy esetlegesen egy biztonságosabb felírással tovább szaporítjuk a csapatpontjaink számát ! Ennek persze feltétele volt a jó, és határozott kezdés...

Ilyen előzmények után döntöttünk úgy, hogy a biztos kezdés reményében Juhász Bencét (599/3/1)-t az első sorban szerepeltetjük az elmúlt időszak eredményeit figyelembe véve.Nem kellett csalatkoznunk, Bence most már sokadjára oroszlán részt vállalt a mai sikerünkben azzal, hogy 'megfogta' a hazaiak jól játszó játékosát Tamasi Balázst (580/1/0) !!!
Sortársa ezúttal Bakos Gy. (567/3/1) volt, mivel teendői elszólították játékosunkat.Gyuszi az utolsó szett kivételével végig irányította a játékot, és magabiztosan utasította maga mögé az eddigi eredményeitől elmaradó Nagy G. (397/90/0), Tóth B. (129/1/0)-t.

0-2, 1106-1166,+60 fa !!! Imponáló kezdés, így a biztonságosabb játék folytatása mellett döntöttünk !

Ennek értelmében Tamasi A. (574/2/0) ellenfele a felírt Juhász Balázs helyett, Sáfár Z. (577/2/1) lett.A kezdeti vendég játékos dominancia lassan a mérkőzés felétől kezdett kiegyenlítődni, mígnem a mérkőzés a 120. gurításban dőlt el-szerencsére a javunkra !!!
(Véleményünk szerint itt volt az egyik fordulópont )
A másik oldalon a táblán szereplő Huber K.-t -ennek értelmében-Kecskés J. (550/1/0)-ra váltottuk Molnár L. (580/3/1) ellen. Jani ugyan küzdött, de valahogy elmaradtak az eddig rá jellemző extrák, így fejet kellett hajtania a rutinos, képzett játékos előtt.

1-3, 2260-2293, +33 fa !!! Működött a taktika, de szörnyen nehéz végjáték elé néztünk !!

Márton F. (559/2/1) "bevállalta" a hazaiak egyik legkiegyensúlyozottabb fiatal játékosát Csontos Á. (556/2/0)-ot. A kezdeti gyengébb játékot 'Csonti' habozás nélkül kihasználta, de szerencsére nem képződött jelentős fahátrány.Nem úgy mint a 2.és 3. szettben, csak akkor az Egri játékos kárára, így viszonylag kényelmes pozícióból várhatta a végjátékot Feri.A záró szettben szerencsére kitartott a faelőny, így a 4. pont is a csapat-nevünk mellé került.
Most már 'csak' a csapatfáért kellett izgulnunk, hogy a hazaiak 'öregje' Vincze Z. (549/3,5/1) be tudja-e hozni a fahátrányt Horváth J. (533/0,5/0) ellen. Hori az első két szettet saját hibájából vesztette, illetve döntetlenre 'mentette' (9-re 2 a 60.gurításnál, 1/2 szettpont), de a faelőny jelentősen nem változott ( -2 fa).A folytatás szerencsére nem hozott változást,a hazai játékos nem tudott megújulni így 'kényelmesen' tartotta vele a lépést játékosunk, feláldozva eredményességét a csapatért, biztonsági játékot játszva.

2-6, 3365-3385, +20 fa, 12,5-11,5 szettarány !!! GYŐZTÜNK, ÉS ÚJFENT DOBOGÓSOK VAGYUNK !!!

Köszönjük a szívélyes vendéglátást, a sportszerű mérkőzést, a nagyszerűen előkészített pályát mai vendéglátónknak a Vilati Eger SE-nek.
A hátralevő mérkőzésre eredményes szereplést kívánunk Nektek !

A ma látottak talán a szezon legösszehangoltabb csapatjátékát hozta.Igaz egy kivételével nem születtek kimagasló eredmények, de mindenki motiváltan a célt szem előtt tartva játszotta végig a mérkőzését.
Ez igazi csapatmunka volt-most már nem először...

Jelenleg-a KÖFÉM Kazincbarcikai veresége révén- a dobogó 3. fokán állunk, de tudjuk jól, hogy még fel kell lépni rá a Gyulai SE elleni győzelemmel.

Ezért is kérjük családtagjainkat, szimpatizánsainkat, szurkolóinkat, hogy a szezonban már megszokott módon támogassák csapatunkat a sorsdöntő ütközetben, melynek a Bátonyi-tekepálya ad otthont 2018.05.06.-án, 10:00-tól !!!