Országos utánpótlás bajnokság döntő (Lányok BKV, Fiúk Szentgotthárdi pálya)

Országos szenior bajnokság döntő (Fradi pálya)

|egyéni| M Á R T O N F E R E N C - 566 fa - 2012.11.24. | S T R É E R T A M Á S - 606 fa - 2012.12.08. | S Á F Á R Z O L T Á N - 606 fa - 2013.04.21. | S T R É E R T A M Á S - 618 fa - 2013.06.02. | S Á F Á R Z O L T Á N - 624 fa - 2015.03.14. | B O T H Á Z Y P É T E R - 641 fa - 2016.05.07. | B A K S A I M R E - 642 fa - 2017.03.26. | C S I N Y I G Á B O R - 646 fa - 2018.02.04. | S Á F Á R Z O L T Á N - 656 fa - 2018.09.09). | S Á F Á R Z O L T Á N - 659 fa - 2018.09.23). | egyéni|

| csapat - BÁTONYTERENYEI TEKE KLUB 3504 fa 2017.10.01. | - Nagy Imre 574, JUHÁSZ BENCE 611, HORVÁTH JÁNOS 570, KECSKÉS JÁNOS 542, SÁFÁR ZOLTÁN 613, MÁRTON FERENC 594 | csapat - BTK 3504 fa 2017.10.01. |

XX. Forduló

Óriási küzdelem, sikeres végjátékok !!!

Gázművek MTE - Bátonyterenyei TK 1-7, 3127-3177, 11-13 szettarány.
IFI: 0-4, 704-971, 1-7 szettarány.

Igazi tavaszi időben keltünk útra a Gázművek MTE csapatához, a 'hírhedt' TÜKER-pályára.
Célunk nem lehetett más a sereghajtó ellen, csakis a győzelem. Gondoltuk, hogy nem lesz 'séta-galopp' a találkozó, várakozásaink beigazolódtak !

A mérkőzést az IFI-k kezdték, sorainkat a Juhász-testvérek képviselték a mai napon.
Juhász Bence 494/3/1, -tudva, hogy a felnőtt mérkőzésen is kulcsszerep hárul rá-takarék lángon égve is magabiztosan győzött Paulovits B. 422/1/0 ellen.
Testvére Juhász Balázs 477/4/1, a szárnyait bontogató Gombos Zs. 282/0/0 ellen közel 200 fával járult hozzá győzelmükhöz!

0-4, 704-971, 1-7 szettarány. Gratulálunk fiúk !!!

A felnőtt mérkőzést az első két sorban szerettük volna eldönteni, hogy nyugodt végjátékban lehessen része az utolsó sorban pályára lépő játékosainknak.
Terveink csak részben sikerültek...

Kecskés J. 532/2/1 sajnos a gyenge kezdés után féltávnál -34 fával állt vesztésre Bolya T. 523/2/0 ellen. A tudatos játék a záró két sorban kifizetődött, hiszen mindkettő szettet 'behúzta' Jani és 9 fával jobbnak bizonyult ellenfelénél.
Szép, határozott játék volt, kellő magabiztossággal fűszerezve...

Juhász Bence 563/2/1 az IFI-ben történt bemelegítése után megmutatta, hogy miért is van állandó helye a felnőttek között. 301/60-as kezdése igazán imponáló ezen a pályán, melyből egy jó eredmény elérésére lehetett következtetni Nyúl T. 521/2/0 ellen. A záró pályán azonban a fáradtság jelei kiütköztek, így a kimagasló eredmény egy biztos győzelem formájában realizálódott !!!

0-2, 1044-1095, +51 fa !!! Magabiztos jó kezdés-a terveknek megfelelően...

A középső körben Sáfár Z. 558/2/1 a saját árnyékán próbált meg túllépni és a Vízművek ellen nyújtott gyengébb teljesítményt feledtetni Paulovits P. 556/2/0 ellenében.A mérkőzés a 118. gurításnál dőlt el, mikor is a hazai játékos üres gurítása a vereségét, illetve Safi győzelmét jelentette minimális különbséggel.
Ezt a mérkőzést a hazai játékos bukta el, nem a vendég játékos nyerte meg...

Márton F. 511/2/0 a kezdő szettben kapott jelentős fahátrányt megpróbálta a pontok révén a maga javára fordítani Erdélyi G. 524/2/1 ellen. Ezen az úton egész jól haladt, mígnem a döntő szett előtti ( 2-1 vezetésnél) közel 10 perces kényszerszünet sajnos rányomta bélyegét az addig lendületet kapott csapattársunk játékára és fával (-13 fa) elveszítette a találkozóját.

1-3, 2124-2164, +40 fa. Szoros lehet a végjáték...

A záró körben kapott helyet az eddigi viszonylag jó Tüker-pálya eredménye végett Horváth J. 508/3/1, akinek a hazaiak legkiegyensúlyozottabb játékosával Császár P. 500/1/0-el kellett a küzdelmet felvennie. A kezdő szett -17 fája után Jani összeszedett játékkal, lépésről lépésre dolgozta le a hátrányát, és szerezte a szetteket.
Sortársa Bakos Gy. 505/2/1 szintén jó eredményekkel bírt eddig jelen pályán, neki Bányai B 503/2/0 jutott ellenfeléül.Az első két szett minimális elvesztése után (2 ill.3 fa) koncentrált játékkal múlta felül ellenfelét, bebiztosítva a csapatunk győzelmét.

1-7, 3127-3177, 11-13 szettarány. 7.-ik IDEGENBELI GYŐZELMÜNK !!!

A látottak alapján a nagyarányú győzelem véleményünk szerint túlzott, a Gázművek MTE-csapata végig kiélezett, nyílt sisakos játékra késztetett bennünket.
Érdekesség, hogy mind a 6 játékosunk elvesztette az első szettjét, mégis szinte minden esetben mi kerültünk ki győztesen a párharcokból! Ez bizonyítja, hogy milyen tartás, magabiztosság rejlik a játékosokban még szorult, veszett helyzetben is !!!

Ezúton köszönjük a hazaiak fogadtatását, a hátralevő fordulókra kellő kitartást, jó játékot, eredményeket kívánunk Nekik.

Köszönjük a felénk tanúsított érdeklődést családtagjaink, szurkolóink, szimpatizánsaink részéről !!!

Következő mérkőzésünk a Keleti-csoport egyik legjobb pályáján az Egri, Tősi Pál tekecsarnokban lesz esedékes két hét múlva 2018.04.28-án 14:00-ás kezdettel !